אודות כּרטא

נוסדה ב-1958

 

 הוצאת כּרטא היא חברה פרטית, אשר למן היווסדה, בשנת 1958, היא החברה הכרטוגרפית המובילה במדינת ישראל. מאז גם מספקת כּרטא מפות ושירותי מיפוי למוסדות ממשלה ולחברות פרטיות, לאוניברסיטאות ולאנשי אקדמיה, לחברות מסחריות ולמוסדות, לעיתונים ולכתבי-עת.

 המפות והאטלסים של כּרטא עונים על כל צורך אפשרי: אטלסים לבתי הספר; מפות ערים ומפות המדינה; מדריכי תיור; מפות היסטוריות, פוליטיות ונושאיות; תקליטורים – וזה רק על קצה המזלג. מאגר המפות של כּרטא מקיף כיום יותר משלושת אלפים מפות שונות, בעיקר היסטוריות.

 אחד ממפעליה החלוציים של הוצאת כּרטא היה יצירת הסדרה המונומנטלית בת 12 הכרכים אטלס כּרטא לתולדות ארץ ישראל, עם ישראל ומדינת ישראל, המקיף את התקופה שמימי המקרא ועד ימינו. אחריהם יצאו לאור אטלסים של המזרח התיכון, של רוסיה וחבר המדינות העצמאיות; של אמריקה הדרומית; ועוד אטלסים רבים. כּרטא הוציאה לאור גם את אטלס ישראל, האטלס הרשמי של מדינת ישראל בהפקת המרכז למיפוי ישראל. רוב הכותרים הללו תורגמו ללשונות שונות – ומבחינה זו מוביל אטלס כּרטא לתקופת המקרא, שתורגם לעשר שפות!

 לאחרונה הוציאה כּרטא לאור, באנגלית, את אטלס היסטורי לדתות העולם (Historical Atlas of World Religions) בארבעה כרכים: יהדות, נצרות, אסלאם וירושלים. להוצאת כּרטא יש קשרים הדוקים עם מפיצים ראשיים ברחבי העולם, ומערכת הפצה משלה באמריקה הצפונית.

 ואולם כרטוגרפיה ומפות הם חלק בלבד של פעילותה הענפה של הוצאה כּרטא. התחום העיקרי של הוצאה כּרטא במו"לות הקונבנציונאלית הוא יצירת אנציקלופדיות מודרניות בקשת רחבה של נושאים. ספינות הדגל במדור זה הן אנציקלופדיה לחפירות ארץ-ישראל, בארבעה כרכים, בעברית ובאנגלית; אנציקלופדיה כּרטא בכרך אחד, מילונים נושאיים; עזרי לימוד; ובמידה גדלה והולכת מדריכי פנאי.

 הוצאת כּרטא היא כיום הוצאה ממוחשבת לגמרי, ולפי הצורך היא ממירה את החומר האנלוגי לפורמט דיגיטלי, על מנת לספק את הדרישה הגוברת. לעברה העשיר של כּרטא, נסיונה המצטבר ומומחיותה, ואנשי צוותה הנמרצים והמנוסים ברזי המחשוב, אין טבעי מאשר הרחבת תחומיה של כּרטא אל תחום מאגרי המידע האלקטרוניים בנושאים שהיא עוסקת בהם.

 


כּרטא החברה הישראלית למפות ולהוצאה לאור בע"מ
 ת.ד. 2500 ירושלים 91024
טלפון: 02-6783355    פקס: 02-6782373
דואר אלקטרוני: carta@carta.co.il              אתר אינטרנט:   http://www.carta.co.il

אנציקלופדיות
ארכיאולוגיה
אטלסים היסטוריים ואחרים
אטלסי כבישים ורחובות
דת ודעת
לקסיקונים
מדריכים
מפות
...מדע - בריאות ועוד
מילונים
טבע וידיעת הארץ
ספרי בישול
עיון
שונים
русский / רוסית

Carta on Facebook.....

קטלוג כּרטא קטלוג כּרטא

הורד אדודה....

Copyright © 2010 Carta Jerusalem. All rights reserved. Webmaster Daniel Wanoun